morze

opony
-->
 

Jantar - baza noclegowa

   Strona główna   Rejestracja   Dodaj ogłoszenie
Kategorie:   Pensjonaty   Pokoje   Apartamenty   Domki   Kupię   Sprzedam   Zamienię   Inne
Ogłoszenie

« Poprzednie

Następne »

Kamień murowy kopalnia kamienia naturalnego ogrodowy hydrotechniczny

Opis:

Nasze przedsiębiorstwo PPU Pawlik Kamieniarstwo stanowi 100% polskiego producenta dostarczającego różnorodne materiały, takie jak kamień do elewacji domów, płytki elewacyjne oraz płyty szlifowane na fasady, pochodzące wyłącznie z naszych naturalnych złóż skalnych. Nasze wyjątkowe źródła piaskowca kolorowego znajdują się w kraju, a być może nawet w Europie.

Kopalnia kamienia naturalnego Chełmska Góra III to zarówno zakład górniczy, jak i jedno ze złóż będących w posiadaniu firmy PPU Pawlik. Znajduje się w wsi Grabowie koło Odrowęża, na pograniczu województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, w pobliżu rzeki Pilicy.

W naszej kopalni, a także w innych, które obecnie posiadamy (łącznie pięć), wydobywamy jedynie kolorowy piaskowiec, wykorzystując wyłącznie metody mechaniczne, bez użycia materiałów wybuchowych. Nasze koparki kołowe i gąsienicowe wyburzeniowe są wyposażone w narzędzia umożliwiające rozdrabnianie skał piaskowca, występujących w stanie naturalnym. Dodatkowo, wspieramy wydobycie poprzez ręczne wiercenie przy użyciu wiertarek pneumatyczno-udarowych. Po wierceniu wykorzystujemy kliny trójdzielne lub wypełniamy otwory proszkiem rozprężnym z wodą, co pozwala na oddzielenie większych bloków skał i stworzenie warstw roboczych do bardziej wydajnego i selektywnego wydobycia surowców skalnych.

Wydobyty kamień naturalny jest przetwarzany w naszym zakładzie kamieniarskim, usytuowanym w malowniczej wiosce Grabowie. Tam obrabiamy surowiec do takich form jak kamień murowy , kamień hydrotechniczny o rozmiarach 100-300, a także płyty szlifowane przeznaczone do wewnątrz oraz materiał drogowy, powstający z bloków skalnych i kamienia murowego podczas procesu wydobycia.

Informacje o ogłoszeniodawcy:

Ogłoszenie dodane przez: Stara cegła rustykalna
E-Mail: Kontakt z ogłoszeniodawcą

Szczegóły ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1197
Dodane: 2023.11.06
Ogłoszenia tej kategorii Ogłoszenia tego użytkownika Kontakt z ogłoszeniodawcą Powiadom przyjaciela Drukuj
Szukaj